• 10a.jpg
 • 10.jpg
 • 20.jpg
 • 11b.jpg
 • 3a.jpg
 • 2b.jpg
 • 11d.jpg
 • 1b.jpg
 • 11a.jpg
 • 2.jpg
 • 19.jpg
 • 14a.jpg
 • bud_ol_05.jpg
 • 7.jpg
 • 3.jpg
 • 9.jpg
 • 17.jpg
 • 5.jpg
 • marmur_06.jpg
 • 1.jpg
 • dscn7339.jpg
 • 15a.jpg
 • 14.jpg
 • 10b.jpg
 • 15.jpg
 • 10c.jpg
 • bud_ol_06.jpg
 • 4a.jpg
 • bank_wol_08.jpg
 • bene_15.jpg

GRUDZIEŃ 2017

Email Drukuj PDF

22.12.2017 r.

Wspólna wieczerza wigilijna dla pensjonariuszy placówek oraz rodzin.

W dniu 22 grudnia o godzinie 14.00 w placówce opiekuńczej przy ul. Oliwskiej 5 odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna dla pensjonariuszy placówek opiekuńczych Fundacji oraz rodzin i opiekunów. Przy wspólnym stole spotkali się pracownicy organizacji, podopieczni placówek opiekuńczych oraz ich rodziny.

 

Choinka na sali konferencyjnej. Choinka na sali konferencyjnej.
Przygotowane stoły na spotkanie wigilijne. Przygotowane stoły na spotkanie wigilijne.
Przygotowane stoły na spotkanie wigilijne. Przygotowane stoły na spotkanie wigilijne.

 

W trakcie spotkania miała miejsce bardzo miła uroczystość. Pan Łukasz Jakóbiak otrzymał z rąk Zarządu Fundacji pamiątkową statuetkę Przyjaciela Fundacji wraz z dyplomem. Nagroda ta to konsekwencja aktywności Pana Łukasza na rzecz naszych podopiecznych oraz zaangażowania w organizację spotkania wigilijnego.

 

Z kolędami wystąpił Społeczny Chór Senioralny "Volare" pod kierownictwem Pauliny Nowak. Z kolędami wystąpił Społeczny Chór Senioralny "Volare" pod kierownictwem Pauliny Nowak.
Życzenia w imieniu Zarządu Fundacji na ręce podopiecznych organizacji oraz rodzin składa Pani Barabara MARCZAK Wiceprezes Fundacji. Życzenia w imieniu Zarządu Fundacji na ręce podopiecznych organizacji oraz rodzin składa Pani Barabara MARCZAK Wiceprezes Fundacji.
Przy stole zasiedli pensjonariusze placówek wraz ze swoimi rodzinami. Przy stole zasiedli pensjonariusze placówek wraz ze swoimi rodzinami.
Pani Barbara MARCZAK wręcza Panu Łukaszowi JAKÓBIAKOWI statuetkę "Przyjaciela Fundacji" wraz z dyplomem za wsparcie organizacji i zaangażowanie w organizację spotkania wigilijnego. Pani Barbara MARCZAK wręcza Panu Łukaszowi JAKÓBIAKOWI statuetkę "Przyjaciela Fundacji" wraz z dyplomem za wsparcie organizacji i zaangażowanie w organizację spotkania wigilijnego.

 

Życzenia dla wszystkich naszych podopiecznych oraz ich bliskich w imieniu Zarządu Fundacji oraz wszystkich pracowników - złożyła Pani Barbara MARCZAK - Wiceprezes Fundacji. Słowo boże wraz z błogosławieństwem udzielił wszystkim obecnym ksiądz kapelan Paweł WOJTAS - opiekun naszej organizacji. Spotkanie uświetnił swoim występem Senioralny Chór Społeczny "Volare" działający przy DK Świt pod opieką Pauliny Nowak - terapeutki zajęciowej naszej organizacji. Wraz z chórem mieliśmy okazję zaśpiewać wszystkie znane i tak popularne w okresie świąt - polskie kolędy.

 

Z kolędami wystąpił Społeczny Chór Senioralny "Volare" pod kierownictwem Pauliny Nowak. Z kolędami wystąpił Społeczny Chór Senioralny "Volare" pod kierownictwem Pauliny Nowak.
Błogosławieństwa udzilił oraz opłatek pobłogosławił kapelan naszej placówki opiekuńczej ksiądz Paweł WOJTAS. Błogosławieństwa udzilił oraz opłatek pobłogosławił kapelan naszej placówki opiekuńczej ksiądz Paweł WOJTAS.
Życzenia wigilijne dla wszystkich. Życzenia wigilijne dla wszystkich.

 

Wszystkie potrawy na wigilijnym stole przygotowała nasza kuchnia. Wszystkim obecnym jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie i stworzenie niepowtarzalnej świątecznej atmosfery, z którą pozostaliśmy przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

21.12.2017 r.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju 2017.

W dniu 21 grudnia harcerze z hufca i drużyny harcerskiej działającej przy Zespole Szkół Specjalnych nr. 98 im. Małego Powstańca w Warszawie przy ul. Bartniczej przekazali na ręce Zarządu Fundacji "Pomoc Potrzebującym" Betlejemskie Światełko Pokoju 2017.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna inicjatywa ZHP. W tym roku już po raz 27 zapłoneło Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

 

Betlejemskie Światełko Pokoju 2017 Betlejemskie Światełko Pokoju 2017

 

Tegoroczne akcja jest realizowana pod hasłem:

W Tobie jest światło
Każdy mrok rozjaśni
W Tobie jest życie
Ono … zwycięża

Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Wskazuje na  dogłębne przenikanie ludzkiego życia światłem, który “mrok rozjaśnia”. Każdy zuch, harcerz, instruktor może stać się człowiekiem niosącym światło czyli rozświetlający mroki świata... nadzieją z narodzenia. ZHP jak co roku zachęca, aby patrząc w blask tego światła otworzyć nasze serca, nasze drzwi, spójrzeć przez okna naszych domów, szkół, kościołów, urzędów, organizacji i nie odwracać naszych dłoni od drugiego człowieka, który jest w potrzebie. Przekazanie  światła, to czas wskazujący na symboliczny moment, gdy przesłanie z Betlejem dociera do wszystkich z nową mocą, w czasie gdy współczesny człowiek i świat potrzebuje tego Światła.

 

Harcerze z hufca przy ZSSP Bartnicza w Warszawie przekazali na ręce Zarządu z najlepszymi życzeniami dla wszystkich podopiecznych Betlejemskie Światełko Pokoju 2017. Harcerze z hufca przy ZSSP Bartnicza w Warszawie przekazali na ręce Zarządu z najlepszymi życzeniami dla wszystkich podopiecznych Betlejemskie Światełko Pokoju 2017.
Betlejemskie Światełko Pokoju 2017 Betlejemskie Światełko Pokoju 2017
Harcerze z hufca przy ZSSP Bartnicza w Warszawie przekazali na ręce Zarządu z najlepszymi życzeniami dla wszystkich podopiecznych Betlejemskie Światełko Pokoju 2017. Harcerze z hufca przy ZSSP Bartnicza w Warszawie przekazali na ręce Zarządu z najlepszymi życzeniami dla wszystkich podopiecznych Betlejemskie Światełko Pokoju 2017.
Z rąk harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju 2017 odebrała Wiceprezes Zarządu Pani Barbara Marczak oraz Prezes Zarządu Pan Jerzy Kamiński. Z rąk harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju 2017 odebrała Wiceprezes Zarządu Pani Barbara Marczak oraz Prezes Zarządu Pan Jerzy Kamiński.
Betlejemskie Światełko Pokoju 2017 Betlejemskie Światełko Pokoju 2017
Światełko Pokoju 2017 w Fundacji. Towarzyszyło nam w trakcie wieczerzy wigilijnej. Światełko Pokoju 2017 w Fundacji. Towarzyszyło nam w trakcie wieczerzy wigilijnej.

 

Harcerze przekazali nam wraz ze światłem przesłanie: niech wrażliwość i przyzwoitość kierują naszym postępowaniem. Niech dzięki naszej wspólnej służbie dla dobra wspólnego spełnią się prośby o pomoc dla ubogich, o dach nad głową dla bezdomnych, o bezpieczeństwo dla rodzin, o dobre wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

Budujmy w XXI wieku “cywilizację miłości”.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

 

05.12.2017 r.

Przekazanie zabawek i artykułów szkolno-biurowych dla dzieci

w ramach akcji "Świąteczna Paczka".

Z radością informujemy, że dzięki dobremu sercu pracowników firmy "Media Planet" - otrzymaliśmy 3 ogromne torby darów w postaci zabawek, gier, kredek, flamastrów, klocków i innych materiałów szkolno-biurowych. Dary te zostały przeznaczone na zorganizowane i przesłanie kilkudziesięciu paczek dla dzieci - osób osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności. Taką akcję nasza organizacja realizuje od lat - wspierając dzieci znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji rodzinnej. Pozbawione obecności jednego z rodziców, które przebywa w zakładzie karnym, często żyjąc w trudnych warunkach materialnych (ze względu na ograniczone dochody wskutek osadzenia jedynego żywciela rodziny) - okres Świąt Bożego Narodzenia przeżywa szczególnie dotkliwie. To czas oczekiwania na prezenty i wizytę Świętego Mikołaja lub conajmniej przeżycie Świąt w komplecie - z mamą i tatą u boku. Te relacje i te oczekiwania są zaburzone wskutek osadzenia jednego z nich. Dzieci nie rozumieją nagłego zniknięcia rodzica - często siebie obarczając winą.

Dlatego w ten szczególny czas zawsze pragniemy pomóc tym dzieciom, dla których okres Bożego Narodzenia jest szczególnie trudny - bo są samotne i nie oczekują wiele. Tego nauczyło ich życie - nie żądać zbyt wiele, bo nawet to - jest trudne do osiągnięcia. Dlatego szukamy intytucji lub firm, które mogłyby nas wesprzeć w działaniach na ich rzecz. W tym roku do naszej akcji w pięknym stylu dołączyła firma "MEDIA PLANET". Pracownicy firmy otworzyli swoje serca i z własnych funduszy zakupili to - co każde z nich - kupiłoby swoim dzieciom pod choinkę.

Radość z dawania, ale i rozmiar tej pomocy zaskoczyły nawet nas. ENTUZJAZM całej ekipy z Media Planet - powinien być rozdawany w ramach prezentów pod choinkę.

Dziękujemy WSZYSTKICH WAM - I KAŻDEMU Z OSOBNA. Za okazane serce, wsparcie, dobrą wolę i szczerą chęć niesienia pomocy - dla tych, którzy bardzo często są... zapomnieni przez świat. Wobec problemów innych, którym jak się wydaje, może być jeszcze gorzej. A małemu dziecku trzeba naprawdę niewiele, zwłaszcza wtedy - gdy tej pomocy absolutnie się nie spodziewa.

Czas Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas dawania, czas miłości, czas darzenia siebie zrozumieniem i empatią. CIESZYMY SIĘ, że głos tych dzieci - za naszym pośrednictwem - dotarł także do WAS. I że dzięki WAM ta pomoc przybrała tak realną formę w tym roku.

 

 

Naszą niezobowiązującą wymianę korespondencji zakończył ten minimalistyczny w formie... mail.

"Kilka tygodni temu dzwoniłam do Państwa i dopytywałam się jak możemy pomóc w ramach akcji „Świąteczna paczka”. Postaraliśmy się całym biurem wspomóc dzieci jak tylko możemy i dziś rano wysłaliśmy na Oliwską do Państwa kurierem 3 torby (Ikei) różnych podarunków. Niestety nie mieliśmy jak tego zapakować dokładniej, Pan kurier zapewnił nas, że nic nie zginie, ale i tak będę wdzięczna za potwierdzenie, że torby dotarły.

Przesyłamy moc uścisków dla Państwa oraz dla dzieci od naszego całego biura i oczywiście Wesołych Świąt!

Liwia Czostek
Business Developer".

DZIĘKUJEMY!!!

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

 

 

Warszawska Złota Rączka dla seniorów 75+


 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie