• ol_09_2018_18.jpg
 • 16.jpg
 • marmur_01.jpg
 • 3a.jpg
 • 14.jpg
 • 21.jpg
 • 11.jpg
 • 2.jpg
 • 7.jpg
 • 6.jpg
 • 3.jpg
 • bud_ol_06.jpg
 • 19.jpg
 • 5.jpg
 • 20.jpg
 • 4a.jpg
 • 1.jpg
 • 4.jpg
 • 17.jpg
 • 12.jpg
 • bud_ol_05.jpg
 • marmur_06.jpg
 • dscn7339.jpg

03_MARZEC 2019

Email Drukuj PDF

08.03.2019 r.

Dzień Kobiet - koncert zespołu ZIPPY DANCE

W dniu 08.03.2019 r. obchodzimy Dzień Kobiet. W naszej placówce to dzień szczególny, gdyż ponad 75% wszystkich naszych podopiecznych stanowią kobiety. Wszystkie z pań czekają tego dnia na choćby drobny wyraz szacunku, atencji i zainteresowania. Staramy się spełniać ich oczekiwania. Tego dnia organizujemy podwieczorki muzyczne i spotkania okolicznościowe.

Życzenia dla wszystkich Pań złożył Prezes Zarządu Fundacji Pan Jerzy Kamiński. Kwiatki dla Wiceprezes Zarządu Pani Barbary Marczak w imieniu wszystkich Panów wręczył pan Tadeusz. Kwiatki co warto podkreślić - własnoręcznie przygotowane przez męską część naszych podopiecznych.

W tym roku Dzień Kobiet urozmaicił wszystkim występ żywiołowego zespołu Zippy Dance. Zespół Zippy Dance istnieje od 1996 roku. Oferuje szeroki repertuar muzyczny - poczynając od tańców tradycyjnych (walc, tango) poprzez standardy i muzykę latyno-amerykańską, country, rock and roll, aż do największych przebojów czasów obecnych. W trakcie koncertu mieliśmy okazję wysłuchać znanych, popularnych, rytmicznych piosenek i utworów polskich i zagranicznych z lat 70 i 80tych. Najwięcej emocji wzbudziły piosenki z gatunku biesiadnych. Wykonawcom towrzyszyły nie tylko gorące, rytmiczne oklaski, ale także głośny śpiew i taniec. Jak podkreślali wykonawcy, ta muzyka sama porusza do tańca - więc na nasz parkiet ruszyli ci, którzy tańczyć jeszcze mogli i chcieli. Reszta wystukiwała rytm nóźką lub klaskała w dłonie.

 

 

Występ zakończyły bisy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez naszą kuchnię.

Wszystkim naszym Paniom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia - zdrowych, radosnych, pogodnych dni.

Działanie w ramach projektu „SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI”. Edycja II Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK.” realizowane w latach 2019 – 2021 dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych. Zadania publiczne realizowane w obszarze współpracy Miasta st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

06.03.2019 r.

Szkolenie z podstaw opieki nad osobami starszymi

W dniu 06.03.2019 r. kadra opiekuńcza, pielęgniarska, terapeuci, rehabilitanci oraz pracownicy administracyjni wzięli udział w szkoleniu w ramach programu "Damy Radę" finansowanego przez TZMO w zakresie: prawidłowej pielęgnacji i i toalety chorego, dobierania odpowiednich wyrobów chłonnych oraz technik profilaktyki odleżynowej. Szkolenie to jest jednym z elementów doszkalania naszych pracowników, wskazywania nowych technik opieki oraz najnowszych materiałów opatrunkowych i środków ochronnych.

Szkolenie prowadziła wykwalifikowana pielęgniarka z praktyką geriatryczną w opiece nas osobą starszą i niesamodzielną. W trakcie szkolenia poznaliśmy nie tylko najnowsze trendy w opiece, ale także nowoczesne środki ochrony i pielęgnacji skóry w tym także środki przeciwodleżynowe.

 

 

Szkolenie składało się z części merytorycznej oraz praktycznej z pokazem prawidłowego ułożenia chorego, przewracania na bok, ułożenia do kąpieli, mycia i innych czynności pielęgnacyjnych wykonywanych wobec osób starszych leżących w łóżku. Warsztaty były okazją do pogłębienia wiedzy, ale także zadania pytań i uzyskania ważnych odpowiedzi w obszarze opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

02_LUTY 2019

Email Drukuj PDF

16.02.2019 r.

Projekt "Warszawska Złota Rączka dla seniora"

Od listopada 2018 r. nasza Fundacja realizuje projekt "Złota Rączka dla seniora 75+". Projekt to wyjście na przeciw oczekiwaniom warszawskich seniorów. W ramach akcji realizujemy drobne naprawy w domach seniorów 75+. Koszt takiej usługi jest dla każdego seniora bezpłatny - do wysokości 180 zł/usługę (koszy materiału, robocizny). Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko seniorów, ale także mediów. Mieliśmy przyjemność rozmawiać o projekcie zarówno z mediami lokalnymi, stacjami telewizyjnymi (Polsat Rodzina). Tym razem na zlecenia złotej rączki wybrała się z nami "Gazeta Wyborcza".

O projekcie opowiadała Pani Małgorzata MROCZEK Koordynator Projektu, a o swojej pracy i realizacji zleceń opowiadał Pan Krzyztof Szydlik - Złota Rączka w projekcie. Reportaż jak i wywiad mogą Państwo zobaczyć - kilkając w linki do poszczególnych materiałów. Życzymy przyjemnej lektury i zachęcamy do korzystania z usług realizowanych w projekcie. TO DZIAŁA!

 

Spisany wywiad na stronach elektronicznego wydania "Gazety Wyborczej"

http://wyborcza.pl/7,82983,24462858,tak-trzeba-zyc-zlota-raczka-za-darmo-na-kazde-zawolanie.html

 

Materiały wideo ze stron www.wyborcza.pl

Reportaż:

http://wyborcza.pl/10,82983,24462667,zlota-raczka-pedzi-seniorom-na-ratunek-zupelnie-za-darmo.html

Wywiad:

http://wyborcza.pl/10,82983,24462737,zlota-raczka-dla-seniorow-kto-moze-skorzystac-z-darmowej.html

 

Projekt „Warszawska Złota Rączka. Podtrzymanie samodzielności warszawskich seniorów 75+ poprzez udostępnienie bezpłatnej pomocy technicznej przy drobnych domowych usterkach”realizowany w latach 2018 – 2019 dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/557/2018-2019 z dnia 19.12.2018 r.

 

 

14.02.2019 r.

WALENTYNKI 2019

Chociaż święto św. Walentego przywędrowało do nas z za wielkiej wody czyli z Ameryki dość szybko zaskarbiło sobie serca naszych rodaków. Bo czy może być coś piękniejszego niż okazywanie sobie uczuć, okazywanie ciepła, miłości i zainteresowania. Zdajemy sobie sprawę, że w tym okazywaniu uczuć powinniśmy być konsekwentni, być ciepli i czuli nie tylko od święta, ale dobrze, że chociaż tego jednego dnia - każdy gest życzliwości, uśmiechu i zainteresowania jest przyjmowany z radością i oczekiwaniem.

Dla naszych seniorów, to może być dzień trudny, gdyż ich bliscy są z dala od nich. Dlatego staramy się by tego dnia czuli się szczególnie kochani, potrzebni, otuleni naszą serdecznością i ciepłym słowem. Od lat przygotowujemy się do tego dnia ze szczególną starannościa. Nasi seniorzy też. W tym roku wszystkich nas zaskoczyli własnoręcznie przygotowanymi walentynkami w postaci gorąco czerwonych serduszek. Nikt nie pozostał z pustymi dłońmi. Każdy dostał swoją walentynkę  z życzeniami... tylko dla niego. A na koniec walentynkowo i od serca - zagrała nam kapela góralska prosto ze Szczyrku.

 

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

14.02.2019 r.

Koncert Kapeli Folkowej "Góralska Hora".

W dniu 14 lutego w placówce opiekuńczej przy ul. Oliwskiej wystąpiła Kapela Folkowa "Góralska Hora".

Zespół Góralska Hora jest folk kapelą muzyczną z polskich gór wprost ze Szczyrku oraz ze Słowacji. Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak (hora) zarówno w Tatrach, w Beskidach, jak również w całych Karpatach.

Na naszym koncercie zespół wystąpił w 3osobym składzie: skrzypce, akordeon, kontrabas. Kapela hołduje rodzimej muzyce góralskiej Beskidów i Tatr w tradycyjnym, rozrywkowym oraz miłym dla ucha brzmieniu. W repertuarze odnajdziemy skoczne i żywiołowe utwory inspirowane melodiami polską góralszczyzną oraz utworami: słowackimi, węgierskimi, rumuńskimi, bałkańskimi, cygańskimi, żydowskimi.

 

 

Każdy koncert grupy Góralska Hora jest dużą dawką pozytywnej i skocznej muzyki. Mieliśmy przyjemność doświadczyć tego na żywo i faktycznie - muzyka porwała wszystkich. Wyśpiewano wspólnie "Góralu czy ci nie żal", "Bystra woda", "W murowanej piwnicy". Mogliśmy usłyszeć też dumki ukraińskie i skoczne węgierskie czardasze. Niektórym nogi same rwały się do tańca. Skończyło się na rytmicznym klaskaniu i bardzo głośnym śpiewaniu. Jesteśmy pewni, że taki koncert musimy jeszcze powtórzyć, bo tego rodzaju muzyka - tak bliska sercu każdego Polaka - nie często można usłyszeć na nizinach Mazowsza. Obiecaliśmy sobie kolejne spotkanie - żegnając się gromkim: HEJ!!!

Koncert był szczególny bo odbywał się w Walentynki. Każdy otrzymał swoje serduszko z życzeniami. Nawet członkowie zespołu dumnie nosili swoją walentynkę. Pożegnaliśmy się góralskim bisem oraz słodkościami przygotowanymi przez naszą kuchnię.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

 

11.02.2019 r.

Koncert Michała MARMUROWICZA...

W dniu 11 lutego w kompleksie opiekuńczym przy ul. Oliwskiej 5 mieliśmy przyjemność ponownie wysłuchać koncertu Pana Michała MARMUROWICZA.

Michał Marmurowicz to uzdolniony wokalista, który swoją muzyczną przygodę rozpoczął od zespołu "Gawęda", który to zespół stał się kuźnią wielku polskich talentów piosenkarskich. Brał udział w wielu znanych teleturniejach muzycznych (m.in. "Tak to leciało") zarażając wszystkich swoją energia, ciekawym głosem i ciepłym stosunkiem do publiczności. Próbował swoich sił w kilu projektach muzycznych związanych z muzyką klubową.

Obecnie z powodzeniem realizuje się jako DJ - prowadzi imprezy klubowe, ale jego pasją są przede wszystkim przeżywające swój renesans dancingi, gdzie nie tylko występuje jako DJ, ale także jako piosenkarz. Jego ulubiony repertuar to złote lata piosenki rozrywkowej czyli lata 70te i 80te.

 

 

Ponownie okazało się, że piosenka jest dobra na wszystko... Zwłaszcza gdy trwa karnawał, a w sercu ciągle maj - mimo szarej lutowej pogody za oknem. Spotkania z Michałem to zawsze okazja do wspólnego śpiewania, tańczenia i zabawy. Tak było i tym razem. To było ponownie niezwykle udane muzyczne popołudnie - pełne radości, śpiewu, tańca, wspólnej obecności. Cudownie było patrzeć na szczęśliwe, roześmiane twarze naszych podopiecznych, którzy cieszą się czasem spędzonym wspólnie, ale przede wszystkim muzyką, która towarzyszyła im przez lata. Michałowi serdecznie dziękujemy za niezwykle ciepłą, energetyczną, radosną atmosferę - która powoduje, że nawet zimą w sercu i duszy świeci słońce, ręce same składają się do oklasków a usta chętnie podejmują kolejne wersy piosenek.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

01_STYCZEŃ 2019

Email Drukuj PDF

24.01.2019 r.

Kolędowy koncert chóru SURMA.

Surma to jeden z najstarszych warszawskich chórów. Powstał 95 lat temu przy Zakładach Komunikacji Miejskiej, teraz działa przy Miejskich Zakładach Autobusowych. Po II wojnie przestał być chórem męskim. Z czasem w jego szeregach pojawiły się też osoby niezwiązane z MZA. Teraz na próbach w zajezdni autobusowej przy Ostrobramskiej swoich sił w śpiewaniu próbują mechanicy, dyspozytorzy, a nawet lekarze. Chór jest otwarty na wszystkich amatorów lubiących śpiewać.

Dyrygentem i kierownikiem chóru jest Pan Jerzy Łysiak. Wspomaga go artystycznie, muzycznie i dyrygencko Pani Marzeja Rybak. Przy pianinie zasiadł - pianista, akompaniator - Pan Jan BADAJ.  W repertuarze usłyszeliśmy popularne kolędy i pastorałki oraz niezwykle rzadko wykonywane, ale przepiękne kolędy i pastorałki z Francji i Hiszpanii. W koncercie mogliśmy usłyszeć zarówno cały chór jak i podziwiać piekne głosy solistów.

 

 

Dorobek i dokonania artystyczne chóru to powód do dumy i satysfakcji dla naszej całej nie tylko praskiej społeczności. Działalność zespołu wspaniale służy ideom kultywowania tradycji w kulturze. Obcowanie z muzyką i śpiewem niezwykle silnie wpływa na każdego człowieka, uwrażliwia go i uszlachetnia, otwiera jego serce i umysł, rozwija wyobraźnię. Dzięki Surmie w naszą codzienność wplata się piękno, które niesie w sobie muzyka.

Występ chór zakończyło wspólne śpiewanie. W imieniu Fundacji za koncert podziękował Prezez Fundacji Pan Jerzy KAMIŃSKI. Na artystów po koncercie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez naszą organizację.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

 

GRUDZIEŃ 2018

Email Drukuj PDF

14.12.2018 r.

Nawiedzenie relikwii Błogosławionej Hanny CHRZANOWSKIEJ.

W dniach 12-14 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć relikwie błogosławionej Hanny Chrzanowskiej.

Dla naszej organizacji to ważna chwila. Błogosławiona Hanna Chrzanowska jest patronką kaplicy znajdującej się w placówce opiekuńczej przy ul. Oliwskiej 5. Błogosławiona Hanna CHRZANOWSKA była pielęgniarką. Stała się prekursorką pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego w Polsce. Urodziła się w 1902 roku w Warszawie, zmarła w 1973 w Krakowie. W kwietniu 2018 r. została beatyfikowana. Jest patronką pielęgniarek w opiece nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

Program uroczystości był bardzo bogaty. W dniach 12-14 grudnia nasi podopieczni, ich rodziny oraz nasi sąsiedzi brali liczny udział w zaplanowanych w kaplicy wydarzeniach. Były to:  adoracje relikwii w kaplicy, przypomnienie biografii, czytania  fragmentów książki poświęconej błogosławionej, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec, litania do błogosławionej Hanny Chrzanowskiej. Każdego dnia odprawiana była msza w intencji wszystkich naszych podopiecznych, ich rodzin i opiekunów, personelu pielęgniarskiego i opiekuńczego, personelu Fundacji ze wstawiennictwem do Błogosławionej Hanny Chrzanowskiej.

 

W ostatnim dniu mieliśmy zaszczyt gościć siostrzeńca błogosławionej Hanny Chrzanowskiej - Pana Stanisława Szlenkiera wraz z małżonką. Dzięki temu spotkaniu i wspólnemu uczestnictwu we mszy świętej mieliśmy okazję bliżej poznać postać Hanny Chrzanowskiej - co przybliżyło nam tę postać jako człowieka, kobiety, pielęgniarki - niezwykle pogodnej, troskliwej, odpowiedzialnej i zaangażowanej w opiekę nad osobami potrzebującymi osobę. To spotkanie było zarówno dla naszych podopiecznych i wszystkich gości niezwykłym przeżyciem.

 

:

Osoby bliżej znające Hannę dawały zgodne świadectwo, że w sposób heroiczny wypełniała przykazanie miłości bliźniego. Stąd w środowisku krakowskich pielęgniarek zrodziła się myśl, aby podjąć starania o jej beatyfikację. W 1995 r., pielęgniarki skupione w Katolickim Stowarzyszeniu Pielęgniarek i Położnych, zwróciły się z prośbą do ks. kard. F. Macharskiego o wszczęcie procesu beatyfikacyjnego.

Ksiądz Kardynał, który sam powiedział o Hannie, że była „sumieniem środowiska pielęgniarskiego’, życzliwie odniósł się do tej prośby i po spełnieniu niezbędnych wymogów dokonał uroczystego otwarcia procesu w dniu 3 XI 1998 r. Proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej został zamknięty na szczeblu diecezjalnym 30. XII. 2002 r. Ostatecznie proces zakończył się uroczystą mszą beatyfikacyjną w kwietniu 2018, w trakcie której wyniesiono na ołtarze błogosławioną Hannę Chrzanowską.

W trakcie uroczystości pogrzebowych na Cmentarzu Rakowickim którym przewodniczył ks. kard. Karol Wojtył w homilii pogrzebowej powiedział m.in. „Dziękujemy Ci Pani Hanno, że byłaś wśród nas ( … ) jakimś wcieleniem Chrystusowych błogosławieństw z Kazania na Górze, zwłaszcza tego, które mówi: błogosławieni miłosierni”.

Hanna Chrzanowska stała się patronką i wstawienniczką pielęgniarek osób starszych i niesamodzielnych, zwłaszcza tych w chorobach przewlekłych i długoterminowych. Wiele uwagi  poświęciła środowisku pielęgniarskiemu, troszcząc się o duchowy i etyczny poziom pielęgniarek i  położnych. Jest twórczynią wnikliwie ułożonego przez nią samą „Rachunku sumienia pielęgniarki".

 

 

04.12.2018 r.

Kolędowe spotkanie młodzieży z pensjonariuszami.

W dniu 5 grudnia z życzeniami, kartkami świątecznymi i kolędowym śpiewaniem na zajęcia terapii zajęciowej do kompleksu opiekuńczego przy ul. Oliwskiej 5 zawitała grupa młodzieży ze Szkolnego Koła PCK przy Szkole Podstawowej nr 368 im Polskich Olimpijczyków. Oprócz serdeczności, kartek świątecznych, życzeń nasi młodzi wolontariusze uczestniczyli w zajęciach służąc swoją pomocą, dobrą radą czy zwykłą rozmową. Oczywiście - nie obyło się bez wspólnego kolędowania. Młodym ludziom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, energię, entuzjazm, empatię i serce - oddane naszym podopiecznym. Opiekunowi grupy - nauczycielowi - Panu Sebastianowi Werelichowi dziękujemy za zangażowanie, pasję i pomoc przy organizacji i zaangażowanie przy prowadzeniu zajęć. To nie pierwszy raz, gdy spotkanie z naszymi seniorami odbywa się z inicjatywy młodych ludzi, co potwierdza fakt, że jest to gest szczery, płynący z głębi serca a nie podyktowany jedynie koniunkturalizmem. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

 


opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

LISTOPAD 2018

Email Drukuj PDF

27.11.2018 r.

Z koncertem "Kraina Łagodności" wystąpił Zbigniew SZCZEREK

z synem Antkiem...

W dniu 30 listopada w kompleksie opiekuńczym przy ul. Oliwskiej 5 mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu Pana Zbigniewa SZCZERKA.

Zbigniew SZCZEREK to utalentowany artysta, który upodobał sobie piosenki z nurtu... krainy łagodności.

Kraina Łagodności to tytuł cyklicznego programu telewizyjnego emitowanego w TVP 1 w latach 1995–1996 oraz serii płytowej, od których wzięła się nazwa nurtu muzycznego określającego wykonawców z kręgu piosenki: literackiej, autorskiej, turystycznej, poezji śpiewanej. Nazwa zaczerpnięta została z piosenki Wojtka Bellona (znanego autora tekstów, pieśniarza, kompozytora, poety) „Pieśń łagodnych”. On wraz z zespołem "Wolna Grupa Bukowina" zapoczątkował nurt piosenki poetyckiej, czy też piosenki z tekstem, do której zalicza się obecnie takich artystów jak: Magda Umer, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, zespoły "Pod Budą" czy "Raz, Dwa, Trzy".

Zbigniew Szczerek zaprezentował nam piosenki Marka Grechuty, Maryli Rodowicz, grupy Dżem i zespołu "Stare Dobre Małżeństwo". Wraz z nim zaprezentował się przed nami jego syn: Antoni, który odziedziczył zdolności wokalne i zainteresowanie muzyką... po rodzicach.

 

 

Dla wszystkich naszych podopiecznych to był mile spędzony czas z mądrymi piosenkami o życiu, miłości, wybaczaniu. Najbardziej przypadły nam do gustu piosenki które dobrze znaliśmy: "Ludzkie gadanie" (znane jako "Gadu, gadu nocą" z repertuaru Maryli Rodowicz i Seweryna Krajewskiego) oraz piosenki Marka Grechuty i zespołu Dżem. Wszystkich zachwycił ujmujący głos Pana Zbigniewa, wrażliwość, połączone z mądrością przekazu i interpretacji.

 

 

W imieniu wszystkich naszych podopiecznych SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za występ.

Działanie w ramach projektu „SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI”. Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK.” realizowane w latach 2016 – 2018 dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych. Zadania publiczne realizowane w obszarze współpracy Miasta st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/235/2016-2018 z dnia 05.09.2016r. Ze środków na 2018 r.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

27.11.2018 r.

Koncert Michała MARMUROWICZA...

W dniu 27 listopada w kompleksie opiekuńczym przy ul. Oliwskiej 5 mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu Pana Michała MARMUROWICZA.

Michał Marmurowicz to uzdolniony wokalista, który swoją muzyczną przygodę rozpoczął od zespołu "Gawęda", który to zespół stał się kuźnią wielku polskich talentów piosenkarskich. Brał udział w wielu znanych teleturniejach muzycznych (m.in. "Tak to leciało") zarażając wszystkich swoją energia, ciekawym głosem i ciepłym stosunkiem do publiczności. Próbował swoich sił w kilu projektach muzycznych związanych z muzyką klubową.

Obecnie z powodzeniem realizuje się jako DJ - prowadzi imprezy klubowe, ale jego pasją są przede wszystkim przeżywające swój renesans dancingi, gdzie nie tylko występuje jako DJ ale także jako piosenkarz. Jego ulubiony repertuar to złote lata piosenki rozrywkowej czyli lata 70te i 80te.

 

 

Dla nas wszystkich, naszych podopiecznych oraz gości to była niezwykle energetyczna, radosna podróż w świat piosenek, które dobrze znamy i których chętnie słuchamy. Niespodziewanie do koncertu przyłączył się Pan Robert - syn jednej z naszych pensjonariuszek, który ochoczo i z niezwykła brawurą i entuzjazmem - akompaniował artyście przy pianinie. Na koniec odegrał radosnego kankana. To nie było umówione, stąd radość naszych podopiecznych i wszystkich gości niezmierna, bo to niesłychanie ożywiło nasze spotkanie - wprowadzając element muzycznego zaskoczenia.

To było niezwykle udane muzyczne popołudnie - pełne radości, śpiewu, tańca, wspólnej obecności. Cudownie jest patrzeć na szczęśliwe, roześmiane twarze naszych podopiecznych, którzy cieszą się czasem spędzonym wspólnie, ale przede wszystkim muzyką, która towarzyszyła im przez lata. Przeboje, które są im dobrze znane i chętnie przez nich słuchane - to czynnik wywołujący radosny uśmiech na twarzy. Pozwalają zapomnieć o uciążliwościach dnia codziennego związanych z wiekiem lub chorobą.

 

 

I za te szczęśliwe chwile zapomnienia.... DZIĘKUJEMY Panu Michałowi oraz wszystkim którzy swoją obecnością ubarwili nasze spotkanie.

Działanie w ramach projektu „SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI”. Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK.” realizowane w latach 2016 – 2018 dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych. Zadania publiczne realizowane w obszarze współpracy Miasta st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/235/2016-2018 z dnia 05.09.2016r. Ze środków na 2018 r.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

lei śpiewający Mikelo to urodzony 8 stycznia 1980 roku w Warszawie Michał Marmurowicz. Swoją przygodę z muzyką zaczynał m.in. w zespole "Gawęda". Na początku obecnej dekady postanowił swoją muzyczna pasję połączyć z pracą udzielając się jako DJ/prezenter karaoke na parkietach warszawskich klubów.

Następnie na kilka lat znalazł się w Egipcie, gdzie tamtejsza kultura i muzyka zafascynowały go na ta tyle, iż po powrocie zainicjował prace nad własnym muzycznym projektem. Poszukując producenta, który zająłby się stworzeniem ciekawego brzmienia nawiązał współpracę z Bass Fun, która w pod koniec 2009 zaowocowała powstaniem angielskojęzycznej kompozycji zatytułowanej "Neverending Dream".

W pierwszych miesiącach 2010 roku piosenka miała swoją premierę w jeleniogórskim Muzycznym Radiu spotykając się z bardzo pozytywnym odbiorem, o czym świadczy kilkumiesięczny jej pobyt na muzycznej liście.

Zachęceni tym obiecującym początkiem Bass Fun i Mikelo w lipcu w zielonogórskim klubie "Heaven" nakręcili teledysk do "Neverending Dream". Klip opowiada historię ponętnej kobiety, która zniewala swoim "kocim urokiem" pogrążonego z początku w depresji bohatera (w tej roli Mikelo), którego nastrój zmienia się od chwili kiedy ją dostrzega i pozwala jej się uwieść. W tej sytuacji nie mogło oczywiście zabraknąć pięknych kobiet oraz tej "jednej", o której opowiada scenariusz.

Zobacz teledysk do piosenki "Neverending Dream"!

Dowiedz się więcej na temat: Fun. | parkiety | bass | muzyka | Rafał BieńCzytaj więcej na https://muzyka.interia.pl/pop/news-z-gawedy-na-klubowe-parkiety-zobacz-klip,nId,1648723#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

to urodzony 8 stycznia 1980 roku w Warszawie Michał Marmurowicz. Swoją przygodę z muzyką zaczynał m.in. w zespole "Gawęda". Na początku obecnej dekady postanowił swoją muzyczna pasję połączyć z pracą udzielając się jako DJ/prezenter karaoke na parkietach warszawskich klubów.

Następnie na kilka lat znalazł się w Egipcie, gdzie tamtejsza kultura i muzyka zafascynowały go na ta tyle, iż po powrocie zainicjował prace nad własnym muzycznym projektem. Poszukując producenta, który zająłby się stworzeniem ciekawego brzmienia nawiązał współpracę z Bass Fun, która w pod koniec 2009 zaowocowała powstaniem angielskojęzycznej kompozycji zatytułowanej "Neverending Dream".

W pierwszych miesiącach 2010 roku piosenka miała swoją premierę w jeleniogórskim Muzycznym Radiu spotykając się z bardzo pozytywnym odbiorem, o czym świadczy kilkumiesięczny jej pobyt na muzycznej liście.Czytaj więcej na https://muzyka.interia.pl/pop/news-z-gawedy-na-klubowe-parkiety-zobacz-klip,nId,1648723#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

23.11.2018 r.

Wizyta chińskiej delegacji przedstawicieli służby więziennej...

W dniu 23 listopada w siedzibie Fundacji przy ul. Oliwskiej 5 mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli służby więziennej z Chin z prowincji Jiangsu. W skład delegacji weszli dyrektorzy placówek penitencjarnych dla kobiet i mężczyzn z miejscowości: Nantong, Liyang, Xuxhou, Nanjing. Delegacji przewodniczył: Pan Liu Baomin Dyrektor Generalny Służby Więziennej Prowincji Jiangsu.

Lista przybyłych gości Dyrekcji Zakładów Karnych okręgu Jiangsu. Lista przybyłych gości Dyrekcji Zakładów Karnych okręgu Jiangsu.

Przedstawiciele delegacji byli zainteresowani specyfiką funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem współpracy organizacji ze służbą więzienną i aktywizacją osób osasdzonych w ramach pracy zewnętrznej wykonywanej na rzecz osób starszych i niesamodzielnych.

W spotkaniu ze strony Fundacji uczestniczyli: Pan Jerzy KAMIŃSKI Prezes Fundacji "Pomoc Potrzebującym"; Pani Barbara MARCZAK Wiceprezes Fundacji "Pomoc Potrzebującym", Pan Mateusz PARADOWSKI Prawnik Fundacji odpowiedzialny za współpracę ze służbą więzienną, Pani Małgorzata MROCZEK Koordynator Projektów Społecznych.

Spotkanie było podzielone na 3 części: prezentacja tłumaczona na język chiński, pytania i dyskusja, wymiana doświadczeń w zakresie wsparcia osadzonych przez organizacje pozarządowe w ramach wykonywanej przez nich pracy zewnętrznej, zwiedzanie ośrodka.

Spotkanie było dla nas niezywkłą sposobnością poznania nie tylko innej kultury, ale też nieco odmiennego podejścia do postrzegania roli pracy w procesie resocjalizacji osadzonego. W Polsce np. praca więźniów nie jest przymusowa, w Chinach praca więźniów jest przymusowa i nie podejmują jej jedynie osadzeni chorzy lub starsi wiekowo. Natomiast praktycznie nie funkcjonuje system zatrudnienia zewnętrznego realizowanego przez podmioty społeczne związane z organizacjami pozarządowymi .To generuje problem taki, iż w Chinach proces resocjalizacji realizowany praktycznie w 100% przez służbę więzienną w przyzakładowych zakładach pracy - odsetek recydywy czyli powrotności do zakładu karnego jest bardzo duży. Praktycznie 70% osadzonych nie ma szans na normalne życie po opuszczeniu zakładu karnego i wraca do więzienia. W naszej organizacji przez 12 lat współpracyt ze służbą więzienną - procent powrotności do zakładu karnego wynosi 0%.

Padło wiele pytań, ciekawej wymiany obserwacji i doświadczeń. Spotkanie było prowadzone w niezwykle ciepłej, ale profesjonalnej i rzeczowej atmosferze (wspaniałe tłumaczenie na chiński - biegłe, sprawne, merytoryczne). Z pewnością stanie się dla nas nie tylko egzotycznym wspomnieniem, ale też inspirującym odniesieniem w kontynuowanej od 12 lat współpracy ze służbą więzienną.

 

Prezentację prowadziła Pani Małgorzata MROCZEK Koordynator Projektów Społecznych Fundacji. Prezentację prowadziła Pani Małgorzata MROCZEK Koordynator Projektów Społecznych Fundacji.
W trakcie spotkania. W trakcie spotkania.
Chińska delegacja z tłumaczką w takcie prezentacji. Chińska delegacja z tłumaczką w takcie prezentacji.
Chińska delegacja z tłumaczką w takcie prezentacji. Chińska delegacja z tłumaczką w takcie prezentacji.
W trakcie spotkania. W trakcie spotkania.
Prezentacja... Prezentacja...
Pytania od gości chińskiej delegacji. Pytania od gości chińskiej delegacji.
Zarząd Fundacji otrzymał prezenty od chińskiej delegacji. W ręce prezesa Fundacji trafił przepiękny krawat w tradycyjne wzory chińskiej prowincji Jiangsu.  Zarząd Fundacji otrzymał prezenty od chińskiej delegacji. W ręce prezesa Fundacji trafił przepiękny krawat w tradycyjne wzory chińskiej prowincji Jiangsu.
Upominki dla Zarządu Fundacji przekazane przez Pana Dyrektora Generalnego Liu Baomina. Upominki dla Zarządu Fundacji przekazane przez Pana Dyrektora Generalnego Liu Baomina.
Pamiątkowe wspólne zdjęcie. Pamiątkowe wspólne zdjęcie.
Pożegnalna runda pytań i podsumowań. Pożegnalna runda pytań i podsumowań.
Przedstawiciele Fundacji. Od lewej: Prezes Fundacji Pan Jerzy KAMIŃSKI, Wiceprezes Fundacji Pani Barbara MARCZAK, Prawnik Fundacji Pan Mateusz PARADOWSKI.

 

Spotkanie zakończyło zwiedzanie naszej placówki opiekuńczej.

Zwiedzanie ośrodka. Msza w kaplicy. Zwiedzanie ośrodka. Msza w kaplicy.
Chińska delegacja na terenie ośrodka. Zwiedzanie. Chińska delegacja na terenie ośrodka. Zwiedzanie.

Wszystkim przedstawicielom chińskiej delegacji serdecznie dziękujemy za przybycie i stworzenie niezwykle przyjaznej, aktywnie roboczej atmosfery spotkania.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

Radość najpiękniejszych lat...

Mimo wieku, dolegliwości chorobowych jedno o naszych podopiecznych można powiedzieć... w sercu ciągle mają maj. Miło nam popatrzeć na roześmiane twarze, bo wtedy wiadomo... że nasza praca ma sens. Ich uśmiech - to nasza radość i spełnienie. Nie tylko zawodowe. Pewność, że to co robimy to nie tylko nawyk zawodowy, ale potrzeba niesienia radości i pomocy płynącej z głębi serca. Dziękujemy!!! Dajecie nam siłę by iść dalej...

 

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

 

06.11.2018 r.

Koncert zespołu KADAR

W dniu 6 listopada w Kompleksie Opiekuńczym Oliwska 5 odbył się koncert zespołu KADAR.

Zespół KADAR istnieje od 2017 roku. Tworzy go dwóch sympatycznych wokalistów i muzyków: Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski.

Ich romans z piosenką rozpoczął się w 2003 roku. Brali udział w wielu konkursach, festiwalach i przeglądach piosenkarskich, realizując przy okazji własne autorskie projekty. Dzisiaj nie pamiętają, który z nich pierwszy zaproponował współpracę. Wiadomo natomiast, że ich „nieśmiała” do tej pory przygoda z piosenką rozpoczęła się na dobre i wkrótce zaowocowała pierwszym wspólnym projektem. We wrześniu 2017 roku powołali do życia zespół dancingowo-biesiadny KADAR.

Dariusz Gajda - nie tylko śpiewa, ale komponuje i pisze teksty piosenek. Doskonale czuje się zarówno w repertuarze rozrywkowym, jak i operowym. Krzysztof Rydzelewski - to laureat licznych konkursów i festiwali, w tym: Międzynarodowego Festiwalu Poloneza w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu „Kultura Romansu”, Międzynarodowego Wokalnego Konkursu „Wiktoria” poświęconego twórczości Anny German, XXV International Festival „Chorus Inside”Summer (Italy), Dni Śródmieścia m.st. Warszawy.

W ich repertuarze znajdziemy piosenki i przeboje, które przed laty "królowały" na krajowych i zagranicznych listach przebojów, jak i utwory autorskie. Koncerty ich są niezwykle energetyczne i przyjmowane przez publiczność zawsze z ogromnym entuzjazmem. O czym mogliśmy się przekonać w trakcie koncertu w naszej placówce. Piosenkom wtórowała żywiołowa reakcja naszych podopiecznych. Wszyscy chętnie klaskali i śpiewali wraz z wykonawcami - znane wszystkim przeboje: "Jak się masz kochanie", "Gdzie się podziały tamte prywatki", "Radość najpiękniejszych lat". Żywiołowe piosenki i interpretacje porwały naszych seniorów do tańca na parkiecie.

 

 

W koncercie mogliśmy usłyszeć znane wszystkim przeboje m.in.: Piotra Szczepanika, Anny Jantar, Marka Grechuty, Urszuli Sipińskiej. Wyjątek stanowiła piosenka „Biełyje rozy” wylansowana przez Jurija Shatunova, członka pierwszego rosyjskiego boysbandu „Łaskowyj Maj”.

Członkom zespołu "KADAR" serdecznie dziękujemy za koncert i wspaniałą oprawę całego przedsięwzięcia.

Działanie w ramach projektu „SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI”. Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK.” realizowane w latach 2016 – 2018 dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych. Zadania publiczne realizowane w obszarze współpracy Miasta st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/235/2016-2018 z dnia 05.09.2016r. Ze środków na 2018 r.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 21

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

 

Fundacja Pomoc Potrzebującym

 

 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

Nie skazuj mnie DRUGI RAZ 

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Pogotowie Komputerowe Warszawa, Serwis Laptopów Warszawa Serwis Komputerowy Warszawa Step-Tech

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie